Miras Davaları

[vc_row][vc_column width=”1/4″ offset=”vc_hidden-sm vc_hidden-xs”][ct_heading text=”İletişim Bilgilerimiz” tag=”h4″ font_weight=”” text_color=”#dd9933″ subtitle=”-” description_font_weight=”inherit”][vc_wp_custommenu nav_menu=”50″][vc_empty_space height=”12px”][ct_heading text=”İletişim Bilgilerimiz” font_weight=”” text_color=”#dd9933″ subtitle=”-” description_font_weight=”inherit”][vc_empty_space height=”12px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”tel” icon_fontawesome=”fa fa-phone” content_info=”0 (342) 320 03 05″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”tel” icon_fontawesome=”fa fa-phone” content_info=”0 (505) 312 09 15″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ icon_fontawesome=”fa fa-fax” content_info=”0 (342) 320 03 08″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”email” icon_fontawesome=”fa fa-envelope-open” content_info=”alideniz@alideniz.av.tr”][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”map” icon_fontawesome=”fa fa-map-marker” content_info=”Zeytinli Mah. İpekyolu Cad. Yeni Adalet Sarayı ve Bölge Adliye Mahkemesi Karşısı, Hukukçular İş Merkezi Kat:1 D:104, 27500″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Diğer tüm canlılar ile aynı kaderi paylaşan insanlar da; doğdukları gibi öleceklerdir. Ancak modern hukukta olduğu gibi hukukumuzda da ölüme ayrıca bir anlam ve hukuki sonuç bağlanmıştır. Bu da kişinin ölümü halinde; bir başkasına devredebildiği tüm mal ve haklarının mirasçılarına kendiliğinden intikal etmesi devrolunmasıdır.

Miras Hukuku bir kişinin ölümü halinde ya da ölümü gibi sonuç doğuran hallerde(hakkında gaiplik kararı verilmesi, ölüm karinesinin varlığı vs.)kişinin mülkiyetinde bulunan ve bir başkasına devri mümkün olan haklarının ne olacağını, bu hakların kimlere hangi koşullarda ve ne oranda devredileceğini düzenleyen kurallar bütünüdür.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1837″ img_size=”full”][vc_column_text]

İşte miras hukuku bu hakların intikali konusunda ortaya çıkan ya da çıkması muhtemel uyuşmazlıkların çözülmesi amacıyla kanun koyucu tarafından düzenlenen kurallardan oluşmaktadır.

Uygulamada bir çok kez sorunlara neden olan Miras davaları Medeni Hukuk içerisinde önemli bir yere sahiptir. Mirasçılar arasındaki uyuşmazlıklar çok çeşitli olup miras hukukuna ilişkin bir çok dava türü mevcuttur.

Hukuk Büromuz, Miras Hukukuna ilişkin davalarda müvekkillerine açılan ya da açılacak davalarda haklarını korumak adına temsil ettiği gibi dava açılmadan önce hukuki danışmanlık faaliyetleri ile de hizmet vermektedir.

[/vc_column_text][contact-form-7 404 "Bulunamadı"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column offset=”vc_hidden-lg vc_hidden-md”][ct_heading text=”İletişim Bilgilerimiz” tag=”h4″ font_weight=”” text_color=”#dd9933″ subtitle=”-” description_font_weight=”inherit”][vc_wp_custommenu nav_menu=”50″][vc_empty_space height=”12px”][ct_heading text=”İletişim Bilgilerimiz” font_weight=”” text_color=”#dd9933″ subtitle=”-” description_font_weight=”inherit”][vc_empty_space height=”12px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”tel” icon_fontawesome=”fa fa-phone” content_info=”0 (342) 320 03 05″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”tel” icon_fontawesome=”fa fa-phone” content_info=”0 (505) 312 09 15″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ icon_fontawesome=”fa fa-fax” content_info=”0 (342) 320 03 08″][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”email” icon_fontawesome=”fa fa-envelope-open” content_info=”alideniz@alideniz.av.tr”][vc_empty_space height=”22px”][ct_contact_info style=”style2″ content_type=”map” icon_fontawesome=”fa fa-map-marker” content_info=”Zeytinli Mah. İpekyolu Cad. Yeni Adalet Sarayı ve Bölge Adliye Mahkemesi Karşısı, Hukukçular İş Merkezi Kat:1 D:104, 27500″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”stretch_row” css=”.vc_custom_1559088427864{background-color: #000000 !important;background-position: center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_column][ct_heading text=”Son Yazılarımız” align_lg=”align-center” align_md=”align-center-md” align_sm=”align-center-sm” align_xs=”align-center-xs” font_weight=”” text_color=”#dd9933″ subtitle=”Diğer yazılarımıza Blog sayfasından ulaşabilirsiniz.” subtitle_color=”#ddaf6a” description_font_weight=”inherit”][ct_blog_carousel readmore_text=”Devamını Oku” col_xs=”1″ col_sm=”2″ col_md=”3″ col_lg=”4″ col_xl=”4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Başa dön tuşu